Kielce, tu stworzymy dla ciebie meble na wymiar

Kielce to stolica województwa świętokrzyskiego, usytułowane jest w centralnej Polsce w górach świętokrzyskich. Historia Kielc sięga lat 900-setnych, kiedy Kielce były osadą i dobrym punktem wymiany towarów. W końcu XI wieku Kielc trafiły w ręce biskupów krakowskich i do XIII wieku intensywnie się rozwijały, a w 1364 roku Kielce oficjalnie stały się miastem.  w późniejszych czasach Kielc były kilkukrotnie niszczone przez rozbiory czy wojny. Bardzo silny rozwój miasta Kielce nastąpił pod koniec lat 60 XX wieku, kiedy po drugiej wojnie światowej powstał budynek Poczty Polskiej, Urzędu Wojewódzkiego, pływalni, a swoją działalność rozpoczynały szkoły wyższe. W 1998 roku Kielce stały się stolicą województwa kieleckiego, a następnie po reformie Aleksandra Kwaśniewskiego stolicą województwa świętokrzyskiego, którą są do dziś. Obecnie miasto Kielce liczy ponad 203 tysiące mieszkańców i jest centrum gospodarczym oraz naukowym tego województwa .

Nasze położenie

Kielce to miasto, któremu można pozazdrościć wyjątkowego położenia, znajduje się w sercu Gór Świętokrzyskich, są to jedne z najstarszych gór w Europie. Dodatkowym atutem jest fakt, że Kielce znajdują się między bardzo istotnymi aglomeracjami z punktu widzenia ekonomicznego Warszawą, a Krakowem. To bardzo znacząca cecha miasta Kielce, która umożliwia dogodną współpracę z oboma strategicznymi miastami Polski, Krakowem oraz Warszawą Ten argument wykorzystała firma FMB meble, która właśnie na swą siedzibę wybrała miasto Kielce,  uznając tą lokalizację za atrakcyjne miejsce do rozwoju firmy, która zajmuje się  meblami na wymiar.

 

Turystyka

Atrakcje Kielc ze względu na położenie to przede wszystkim, Góry Świętokrzyskie, a więc przyroda, liczne trasy turystyczne jest ich ponad 30, a także rezerwaty przyrody . Jednym z wyjątkowych rezerwatów jest Kadzielnia, dawny kamieniołom położony niemalże w centrum Kielc. Na terenie Kadzielni, znajduje się jeden z najpiękniejszych amfiteatrów w Polsce, gdzie odbywa się wiele widowisk artystycznych i koncertów. Kadzielnia to też tarasy widokowe, z których można podziwiać kieleckie krajobrazy, w ostatnim czasie Kadzielnia zyskała kolejne atrakcje takie jak ścieżki edukacyjne czy jedną z najdłuższych tyrolek w Polsce. Niedaleko Kadzielni w samym centrum Kielc znajduje się jeden z najstarszych Parków Miejskich im Stanisława Staszica powstały na pozostałościach ogrodu z XVIII. Warto również zwrócić uwagę na Kieleckie zabytki do najważniejszych z nich należy dawny Pałac Biskupów Krakowskich z XVII wieku znajdujący się na Wzgórzu Katedralnym, w którym obecnie znajduje się Muzeum Narodowe w Kielcach . Kolejnym ważnym zabytkiem jest Bazylika katedralna Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, jest to budowla barokowa choć jej historia sięga 1171 roku.